Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski Wąsosza

Ogłoszenie Burmistrza Gminy Wąsosz o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi

Zgodnie z uchwałą w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego oraz organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących ich działalności statutowej - przyjętym uchwałą Rady Miejskiej Wąsosza z dnia 21 października 2010 roku ogłaszam konsultacje:

1. Przedmiot konsultacji:

 • przedstawienie organizacjom pozarządowym projektu aktu prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej organizacji pozarządowych i podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, tj. projektu programu współpracy Gminy Wąsosz na lata 2012-2016 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, określonymi w art. 3 ust 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

2. Czas rozpoczęcia i zakończenia oraz miejsce konsultacji:

 • - Rozpoczęcie konsultacji 2 stycznia 2012 roku;

 • - zakończenie 10 stycznia 2012 roku.

 • - termin składania uwag i opinii -do 10 styczna 2012 roku.

3. Forma i zasięg terytorialny konsultacji:

 • - w konsultacjach mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,działające na terenie Gminy Wąsosz, w zakresie określonym w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 • - konsultacje przeprowadza się w formie otwartego spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które odbędzie się dnia 9 stycznia 2010 roku o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wąsosz oraz za pomocą formularza zamieszczonego poniżej.

 • - opinie i uwagi organizacji pozarządowych, przyjmowane będą podczas otwartego spotkania w dniu 9 stycznia 2012; za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wasosz@dolnyslask.pl lub osobiście w Urzędzie Gminy Wąsosz pokój nr 27 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 stycznia 2012 roku.

 1. Uzasadnienie:

  Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie nakłada na Radę Miejską Wąsosza obowiązek uchwalenia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, realizującymi zadania gminy w sferze publicznej.

 • Katalog zadań publicznych określa ustawa, natomiast gmina wskazuje własne priorytety w tym zakresie.

 • Przedstawiony program wprowadza czytelne i jednolite zasady wsparcia dla wszystkich podmiotów i organizacji pozarządowych prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie gminy Wąsosz.

Formularz i program znajduję się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wąsosz: http://www.bip.wasosz.eu w zakładce Finanse/Działalność Pożytku Publicznego „Ogłoszenie Burmistrza Wąsosza o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi"

Wąsosz , 20 grudnia 2011 rok

/-/    Zbigniew Stuczyk
Burmistrz Wąsosza

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Wlazło 20-12-2011 14:43
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Stanisław Lewicki 20-12-2011
Ostatnia aktualizacja: - 20-12-2011 14:43